Korbis  >  Korbis  >  Korbis eenvoudig naar de overwinning
bol.com Partner

Korbis eenvoudig naar de overwinning

8 januari

De eerste wedstrijden van het nieuwe kalenderjaar zijn door de door Tussenpersoon.nl gesponsorde selectie van Korbis wisselend afgesloten. Korbis 2 ging voor bonuspunten tegen middenmoter Victum 2 en Korbis 1 moest winnen van degradatiekandidaat Trekvogels 1. 
Klik titel voor meer...

Korbis 1 startte de wedstrijd ouderwets goed door direct de eerste aanval doeltreffend af te ronden, maar Trekvogels was naar Waddinxveen gekomen om haar huid zo duur mogelijk te gaan verkopen en pakte brutaal een 1 – 2 voorsprong.
Met veel inzet wisten de Rotterdammers het Korbis 1 één helft lastig te maken. Korbis pakte echter binnen tien minuten een 5 – 2 voorsprong, maar moest tevens toezien hoe Trekvogels dit gat binnen vijf minuten alweer had gedicht; 5 – 5.
Via 8 – 5 en 9 – 6 bereikte Korbis de rust met een 10 – 7 voorsprong.
Trekvogels, met (oude) bekenden Irma Kluifhooft en Ivo Poldervaart in de gelederen kon het Korbis niet nog een helft moeilijk maken, waardoor Korbis in het eerste kwartier uitliep naar een 15 – 8 voorsprong. Ook de ingevallen Paula van Wijk mocht nog een doelpunt laten aantekenen en scoorde, koud in het veld, op aangeven van de eveneens ingevallen Ben Visser de 17 – 10. Via doelpunten van Rick Hagen, Marnix Westeneng en Stefanie Visser bereikte Korbis de grens van twintig doelpunten. Trekvogels wist in de laatste twee minuten nog twee keer te scoren waardoor Korbis eenvoudig de winst naar zich toe wist te trekken, met 20 – 12.

Het tegen degradatie strijdende Korbis 2 ging er vanuit goede kans te maken tegen middenmoter Victum 2 om één of wellicht zelfs twee punten in eigen huis te houden. De jonge ploeg kwam echter bedrogen uit; veel duels werden gewonnen door de gasten uit Houten, waardoor de af en toe ongrijpbare puntspelers van Victum alle gelegenheid kregen om een aanval doeltreffend af te ronden.
De rust werd met een 4 – 9 stand bereikt, wat Victum in de tweede helft wist uit te bouwen naar een uiteindelijke 11 – 19 overwinning.

In Oegstgeest speelde de A1 van Korbis een wedstrijd tegen runner up Fiks A1. In de eerste helft kon Korbis goed meekomen, wat bij de rust resulteerde in een kleine achterstand van 9 – 7. Tien minuten na rust was de koek op bij de junioren, waarvan Fiks gretig gebruik maakte en met duidelijke cijfers won; 21 – 10.

In eigen huis diende Korbis C1 te winnen van concurrent KVS C1 om afstand te nemen van de laatste plaatsen in de hoofdklasse. Korbis liep echter grote gedeelte van de wedstrijd achter de feiten aan, had enkele momenten om de wedstrijd te doen kantelen, maar kreeg dit niet voor elkaar. Na een spannende slotfase verloor Korbis met 12 – 14 van de ploeg uit Scheveningen.

In Moordrecht won Korbis 6 met dikke cijfers van IJsselvogels 7, het werd 8 – 13. De A3 van Korbis won in Capelle van den IJssel met 9 – 15 van KCC A5.  Ook Korbis D1 wist twee punten uit Capelle mee te nemen, na een 6 – 9 winst op KCC D2.
De B2 van Korbis wist helaas niet te winnen en verloor met 6 – 3 bij Vriendenschaar B2.
 

Terug naar nieuwsoverzicht